O nas / Про нас

Informacje ogólne

Przedszkole Miejskie numer 40, znajduje się w Łodzi przy ulicy Uroczysko 17, kod pocztowy 93-472, telefon 42-684-65-59

Przedszkole czynne w godzinach 6:30 - 17:30.

Uczęszczają do niego dzieci od 3 do 6 lat.

Przedszkole realizuje cele i zadania określone w Ustawie Prawo Oświatowe i Ustawie o systemie oświaty oraz rozporządzeniach wykonawczych do tych ustaw oraz Statucie Przedszkola.

Dyrektorem Przedszkola jest Pani Anna Matusiak-Ziopaja. Kompetencje dyrektora określa Statut Przedszkola.

Organami przedszkola są:

• Dyrektor Przedszkola
  • Rada Pedagogiczna
  • Rada Rodziców

Kompetencje wymienionych organów określa Statut Przedszkola.

Przedszkole posiada nowoczesną kuchnię w której przyrządzane są zdrowe i smaczne posiłki dla dzieci.

Przedszkole posiada 6 sal do zajęć. Sale są przystosowane do potrzeb rozwojowych dzieci. Do dyspozycji przedszkolaków są również cztery sale do pomocy psychologiczno-pedagogicznej, zabaw i zajęć ruchowych.

Przedszkolaki uczestniczą w różnych zajęciach dodatkowych:

• Zajęcia terapii logopedycznej
  • Zajęcia terapii pedagogicznej
  • Zajęcia z psychologiem
  • Zajęcia z pedagogiem specjalnym
  • Zajęcia ruchowe przy muzyce
  • Zajęcia z integracji sensorycznej

Nasze przedszkole pracuje w oparciu o metodę Marii Montessori.

Stosujemy różne metody:

• kodowanie i dekodowanie
  • twórczego myślenia
  • elementy filozofowania dziecięcego
  • różnorodne techniki plastyczne w tym sensoplastykę
  • pedagogikę zabawy
  • elementy planu daltońskiego
  • metodę projektu edukacyjnego

Przedszkole posiada ogród dostoswany do zabaw na świeżym powietrzu oraz organizacji zajęć edukacyjnych dla dzieci. Każdego dnia czuwamy nad bezpieczeństwem dzieci. Jesteśmy otwarci na pozytywną współpracę z rodzicami.

Wspieramy dzieci i rodziców z Ukrainy.

Загальна інформація

Міський дитячий садок № 40 знаходиться в Лодзі за адресою: Uroczysko 17, поштовий індекс 93-472, номер телефону 42-684-65-59

Дитячий садок працює з 6:30 до 17:30.

Його відвідують діти від 3 до 6 років.

Дитячий садок виконує цілі та завдання, визначені Законом про освіту та Законом про систему освіти, а також підзаконними актами до цих актів та Статутом дошкільного закладу.

Директором дитячого садка є пані Анна Матусяк Зіопая. Повноваження завідувача визначені Положенням про дошкільний заклад.

Органами управління дитячого садка є:

• Завідувач дитячого садка
  • Педагогічна рада
  • Консультувати батьків

Повноваження зазначених органів визначено Статутом дошкільного закладу.

У дитячому садку є сучасна кухня, де готують корисні та смачні страви для дітей.

Дитячий садок має 6 класних кімнат. Кімнати адаптовані до потреб розвитку дітей. Також є чотири кімнати психолого-педагогічної допомоги, ігор та фізкультури дошкільнят.

Дошкільнята беруть участь у різноманітних позакласних заходах:

• Логопедичні заняття
  • Заняття з педагогічної терапії
  • Заняття з психологом
  • Заняття з дефектологом
  • Рухові заняття з музикою
  • Заняття сенсорна інтеграція

Наш дитячий садок працює за методикою Марії Монтессорі.

В праці з дітьми ми використовуємо такі методи як:

• кодування та декодування
  • творче мислення
  • елементи дитячої філософії
  • різноманітні пластичні техніки, в тому числі сенсопластика
  • педагогіка гри
  • елементи Дальтон-плану
  • метод навчального проєкту

У дитячому садку є парк, пристосований для ігор на свіжому повітрі та організації навчальних занять. Одним з наших найбільших пріоритетів є безпека дітей. Також ми відкриті до позитивної співпраці з батьками.

Ми підтримуємо дітей та батьків з України.